نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود

نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود

با اینکه الوارهایی که با گرما کار شده اند به عنوان چوب های مقاوم در برابر تاب خوردگی و پوسیدگی شناخته شده می شوند، اما در مورد نگهداری از ترمووود چندین پیشنهاد مختلف وجود دارد. بسته به چوب خاص مورد استفاده، اگر ترمووود درمان نشود، در نهایت به دلیل اشعه ماوراء بنفش خورشید به رنگ خاکستری شسته می شود.

اکیدا پیشنهاد می شود که ترمووود خود را به طور منظم (حدوداً هر دو سال یک بار) تحت درمان قرار دهید تا چوب به خوبی مهر و موم شود و ظاهری کاملا جدید بدهد. ما می دانیم که بسته به ترجیحات خاص شما، برخی افراد ظاهر چوب طبیعی هوازده را دوست دارند. این واقعاً به شما بستگی دارد که چند بار آن را درمان کنید یا اصلا این کار را انجام ندهید.

نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود

رنگ یکی از عناصر اصلی است که برای بهبود چوب ترموود در نظر گرفته می شود. اگر تصمیم بگیرید که می خواهید رنگ چوب ترموود را تغییر دهید چه؟ چگونه آن را کارآمد و ایمن رنگ میکنید؟ در ادامه مطلب نکاتی در رابطه با نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود عنوان می کنیم.

رنگ چوب ترموود
رنگ چوب ترموود

چوب ترموود چیست؟

چوب ترموود یا ترمووود چوبی است که با استفاده از روش های کاملا طبیعی مانند حرارت و بخار تولید می شود. عملیات حرارتی خواص چوب را بهبود می بخشد و آن را برای طیف گستردهای از کاربردها باز می کند. ترمووود که از کیفیت ممتاز، کاج پایدار یا صنوبر بدون مواد شیمیایی مضر تولید شده است، عملکرد بالایی را در هر شرایط آب و هوایی و سنی با ظرافت ارائه می دهد.

نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود

چوب ترموود یک جایگزین مناسب برای چوب آغشته به فشار است و در برابر شرایط آب و هوایی سخت، قارچها و پوسیدگی مقاوم است. به دلیل مقاومت در برابر پوسیدگی، رطوبت کم و رسانایی حرارتی، ترموود یک محصول چوبی پایدار و بادوام با خواص عایق بهبود یافته است. چوب ترموود شکل خود را حفظ میکند و با مراقبت و نگهداری توصیه شده در برابر شرایط آب و هوایی چالش برانگیز مقاومت می کند.

چوب ترموود یک انتخاب بسیار محبوب برای روکش خارجی، عرشه و نما است. از آنجایی که ترمووود فاقد رزین و مغز است، میتوانید به راحتی از چسب، رنگ، تکمیل روغن یا سطوحی مانند پوشش ضد حریق استفاده کنید یا به سادگی آن را طبیعی نگه دارید. ترمووود همچنین یک ماده ایده آل برای پوشش داخلی، کفپوش، مبلمان و سایر اجزای ساختمان است. ترمووود به دلیل خواص عالی خود، انتخابی محبوب برای فضای داخلی سونا نیز می باشد.

نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود

چوب های مختلف ممکن است در طی دوره کارکرد خود با مشکالتی مواجه شوند و نیاز به بررسی و رسیدگی پیدا کنند. یکی از موارد ترمیم چوب ترموود، رنگ آمیزی است. در ادامه مراحل و نحوه رنگ چوب ترموود را شرح می دهیم.

1)چوب ترموود را تمیز کنید

  • ممکن است شخصی تصمیم بگیرد که ترمووود خود را صرفاً به دلیل زیبایی (نظر خود را در مورد رنگ تغییر داده) یا برای اهداف محافظتی بهتر رنگ آمیزی کند.
  • ترمووود معمولا رنگ قهوهای دارد و بیشتر لکه ها و رنگ ها را به رنگ های مختلف قهوهای، قرمز و برنزه میسازد.
  • اگر برای رنگ آمیزی ترمووود خود آماده می شوید، ابتدا باید مطمئن شوید که چوب تا حد امکان تمیز است.
  • لازم است همه چیز را پاک کنید تا سطحی تازه برای شروع داشته باشید.
  • اکنون آماده شستشوی چوب هستید.
  • میتوانید به آرامی با شلنگ بشویید، اما استفاده از واشر برقی را توصیه نمیکنیم.
  • چوب را به آرامی (روکش، سایدینگ، روکش فلزی) بشویید و بگذارید خشک شود.
  • برخی ممکن است استفاده از خنثی کننده را برای خنثی کردن سطح پیشنهاد کنند، اما این به نظر شخصی افراد بستگی دارد.

نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود

2) رنگ مناسب را پیدا کنید

بسته به کاربرد خاص ترمووود (عرشه، کفپوش در سونا یا گلخانه، سایدینگ و غیره) ممکن است بخواهید تحقیقات خود را در مورد اینکه کدام رنگ در محیط های مختلف بهتر عمل می کند، انجام دهید. نوع رنگی که خریداری میکنید نیز تحت تأثیر شرایط آب و هوایی منطقه شما خواهد بود.

به عنوان مثال، اگر به دنبال استفاده از لکه هستید، ما استفاده از آن را در یک منطقه مرطوب یا منطقهای که مستعد رطوبت بیشتر از حد متوسط است، پیشنهاد نمیکنیم. رنگ مات بهترین محافظت را به چوب اصالح شده حرارتی میدهد، اما رنگ اصلی و ویژگیهای چوب مانند قبل برجسته نیست.

کارشناسان توصیه میکنند که چوب قبل از مونتاژ باید با یک الیه رنگ مات درمان شود، اما رنگ نهایی باید پس از مونتاژ ارائه شود. اگر روی چوبی که در معرض طیف وسیعی از شرایط آب و هوایی مختلف قرار دارد، روکش روغن نباتی اعمال شود، عاقالنه است که محصولی را انتخاب کنید که از رشد کپک جلوگیری کند یا آن را کاهش دهد.

پیروی از دستورالعملهای ارائه شده توسط سازندگان پوشش برای عملیات سطح چوب اصالح شده حرارتی ضروری است. هنگام استفاده باید دستورالعملهای دقیقی را که با رنگ یا لکه خاص شما ارائه میشود، دنبال کنید.

3) به طور منظم چوب را چک کنید

صرف نظر از نحوه برخورد با چوب خود، باید حداقل سالی یک بار ترمووود خود را چک کنید تا مطمئن شوید که هنوز در شرایط بکر قرار دارد. میزان نگهداری که انجام میدهید بسته به مدت زمان دوام چوب و ظاهر آن بسیار متفاوت است. هر زمان که میخواهید چوب را دوباره بررسی کنید، همان مراحل ذکر شده در باال باید انجام شود. قبل از اعمال رنگ مناسب آن را تمیز کنید، با آب بشویید و خنثی کنید.

چک کردن چوب در دورههای زمانی یکسان و بهطور مرتب از اهمیت باالیی برخوردار بوده و از آسیبهای جدی جلوگیری میکند.

نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود

سخن پایانی

چوب ترموود یا ترمووود یک نوع چوب است که با استفاده از روشهای کامالً طبیعی مانند حرارت و بخار تولید می شود. این نوع چوب یک انتخاب بسیار محبوب برای روکش خارجی، عرشه و نما بخ حساب میآید. همچنین بهعنوان یک ماده ایده آل برای پوشش داخلی، کفپوش، مبلمان و سایر اجزای ساختمان شناخته میشود.

چوب ترموود نیز مانند انواع دیگر چوبها به رنگ آمیزی نیاز پیدا میکند. در این مطلب به بررسی نحوه رنگ چوب ترموود پرداخته شد. رنگ آمیزی یکی از بخشهای ترمیم چوب بوده و اهمیت فراوانی دارد. از این رو الزم است تا با نحوه رنگ چوب آشنایی کافی داشته و آن را بهطور صحیح و اصولی انجام دهید.

Projects

شما می توانید آخرین پروژه های ترموود اجرا شده توسط مکس وود را در این قسمت مطالعه نمایید

Product

ترمووود محصولات گوناگونی دارد که با مراجعه به این بخش می توانید آن ها را مشاهده نمایید.

Agents

جهت اخذ نمایندگی می توانید ازطریق تماس با ما و یا با شماره 02188567624 تماس حاصل فرمایید.

با ما در ارتباط باشید

اینستاگرام ما را دنبال نمایید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
سوالی دارین؟