نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود

نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود

نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود

با اینکه الوارهایی که با گرما کار شده اند به عنوان چوب های مقاوم در برابر تاب خوردگی و پوسیدگی شناخته شده می شوند، اما در مورد نگهداری از ترمووود چندین پیشنهاد مختلف وجود دارد. بسته به چوب خاص مورد استفاده، اگر ترمووود درمان نشود، در نهایت به دلیل اشعه ماوراء بنفش خورشید به رنگ خاکستری شسته می شود.

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.

اکیدا پیشنهاد می شود که ترمووود خود را به طور منظم (حدوداً هر دو سال یک بار) تحت درمان قرار دهید تا چوب به خوبی مهر و موم شود و ظاهری کاملا جدید بدهد. ما می دانیم که بسته به ترجیحات خاص شما، برخی افراد ظاهر چوب طبیعی هوازده را دوست دارند. این واقعاً به شما بستگی دارد که چند بار آن را درمان کنید یا اصلا این کار را انجام ندهید.

نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود

رنگ یکی از عناصر اصلی است که برای بهبود چوب ترموود در نظر گرفته می شود. اگر تصمیم بگیرید که می خواهید رنگ چوب ترموود را تغییر دهید چه؟ چگونه آن را کارآمد و ایمن رنگ میکنید؟ در ادامه مطلب نکاتی در رابطه با نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود عنوان می کنیم.

رنگ چوب ترموود
رنگ چوب ترموود

چوب ترموود چیست؟

چوب ترموود یا ترمووود چوبی است که با استفاده از روش های کاملا طبیعی مانند حرارت و بخار تولید می شود. عملیات حرارتی خواص چوب را بهبود می بخشد و آن را برای طیف گستردهای از کاربردها باز می کند. ترمووود که از کیفیت ممتاز، کاج پایدار یا صنوبر بدون مواد شیمیایی مضر تولید شده است، عملکرد بالایی را در هر شرایط آب و هوایی و سنی با ظرافت ارائه می دهد.

نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود

چوب ترموود یک جایگزین مناسب برای چوب آغشته به فشار است و در برابر شرایط آب و هوایی سخت، قارچها و پوسیدگی مقاوم است. به دلیل مقاومت در برابر پوسیدگی، رطوبت کم و رسانایی حرارتی، ترموود یک محصول چوبی پایدار و بادوام با خواص عایق بهبود یافته است. چوب ترموود شکل خود را حفظ می کند و با مراقبت و نگهداری توصیه شده در برابر شرایط آب و هوایی چالش برانگیز مقاومت می کند.

چوب ترموود یک انتخاب بسیار محبوب برای روکش خارجی، عرشه و نما است. از آنجایی که ترمووود فاقد رزین و مغز است، میتوانید به راحتی از چسب، رنگ، تکمیل روغن یا سطوحی مانند پوشش ضد حریق استفاده کنید یا به سادگی آن را طبیعی نگه دارید. ترمووود همچنین یک ماده ایده آل برای پوشش داخلی، کفپوش، مبلمان و سایر اجزای ساختمان است. ترمووود به دلیل خواص عالی خود، انتخابی محبوب برای فضای داخلی سونا نیز می باشد.

نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود

چوب های مختلف ممکن است در طی دوره کارکرد خود با مشکالتی مواجه شوند و نیاز به بررسی و رسیدگی پیدا کنند. یکی از موارد ترمیم چوب ترموود، رنگ آمیزی است. در ادامه مراحل و نحوه رنگ چوب ترموود را شرح می دهیم.

1)چوب ترموود را تمیز کنید

  • ممکن است شخصی تصمیم بگیرد که ترمووود خود را صرفاً به دلیل زیبایی (نظر خود را در مورد رنگ تغییر داده) یا برای اهداف محافظتی بهتر رنگ آمیزی کند.
  • ترمووود معمولا رنگ قهوهای دارد و بیشتر لکه ها و رنگ ها را به رنگ های مختلف قهوهای، قرمز و برنزه میسازد.
  • اگر برای رنگ آمیزی ترمووود خود آماده می شوید، ابتدا باید مطمئن شوید که چوب تا حد امکان تمیز است.
  • لازم است همه چیز را پاک کنید تا سطحی تازه برای شروع داشته باشید.
  • اکنون آماده شستشوی چوب هستید.
  • میتوانید به آرامی با شلنگ بشویید، اما استفاده از واشر برقی را توصیه نمیکنیم.
  • چوب را به آرامی (روکش، سایدینگ، روکش فلزی) بشویید و بگذارید خشک شود.
  • برخی ممکن است استفاده از خنثی کننده را برای خنثی کردن سطح پیشنهاد کنند، اما این به نظر شخصی افراد بستگی دارد.

نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود

2) رنگ مناسب را پیدا کنید

بسته به کاربرد خاص ترمووود (عرشه، کفپوش در سونا یا گلخانه، سایدینگ و غیره) ممکن است بخواهید تحقیقات خود را در مورد اینکه کدام رنگ در محیط های مختلف بهتر عمل می کند، انجام دهید. نوع رنگی که خریداری میکنید نیز تحت تأثیر شرایط آب و هوایی منطقه شما خواهد بود.

به عنوان مثال، اگر به دنبال استفاده از لکه هستید، ما استفاده از آن را در یک منطقه مرطوب یا منطقهای که مستعد رطوبت بیشتر از حد متوسط است، پیشنهاد نمیکنیم. رنگ مات بهترین محافظت را به چوب اصالح شده حرارتی میدهد، اما رنگ اصلی و ویژگیهای چوب مانند قبل برجسته نیست.

کارشناسان توصیه میکنند که چوب قبل از مونتاژ باید با یک الیه رنگ مات درمان شود، اما رنگ نهایی باید پس از مونتاژ ارائه شود. اگر روی چوبی که در معرض طیف وسیعی از شرایط آب و هوایی مختلف قرار دارد، روکش روغن نباتی اعمال شود، عاقالنه است که محصولی را انتخاب کنید که از رشد کپک جلوگیری کند یا آن را کاهش دهد.

پیروی از دستورالعملهای ارائه شده توسط سازندگان پوشش برای عملیات سطح چوب اصالح شده حرارتی ضروری است. هنگام استفاده باید دستورالعملهای دقیقی را که با رنگ یا لکه خاص شما ارائه میشود، دنبال کنید.

3) به طور منظم چوب را چک کنید

صرف نظر از نحوه برخورد با چوب خود، باید حداقل سالی یک بار ترمووود خود را چک کنید تا مطمئن شوید که هنوز در شرایط بکر قرار دارد. میزان نگهداری که انجام میدهید بسته به مدت زمان دوام چوب و ظاهر آن بسیار متفاوت است.

نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود

هر زمان که میخواهید چوب را دوباره بررسی کنید، همان مراحل ذکر شده در باال باید انجام شود. قبل از اعمال رنگ مناسب آن را تمیز کنید، با آب بشویید و خنثی کنید. چک کردن چوب در دورههای زمانی یکسان و بهطور مرتب از اهمیت باالیی برخوردار بوده و از آسیبهای جدی جلوگیری می کند.

خرید آنلاین ترمووود

ما در مجموعه بزرگ مکس وود به عنوان نماینده رسمی چوب های ترمووود فنلاند، برترین و با کیفیت ترین محصولات را  تولید و به بازار ارائه می دهیم. ما در این مجموعه بزرگ با هدف تامین نیازهای مشتری، ارائه خدمات با کیفیت و متمایز و حفظ رابطه بلند مدت برد برد شروع به کار نموده ایم و با بکارگیری نیروهای متعهد و با سابقه موفق به ایجاد خانواده ای بزرگ از مشتریان نموده ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

سخن پایانی

صرف نظر از نحوه برخورد با چوب خود، باید حداقل سالی یک بار ترمووود خود را چک کنید تا مطمئن شوید که هنوز در شرایط بکر قرار دارد. میزان نگهداری که انجام میدهید بسته به مدت زمان دوام چوب و ظاهر آن بسیار متفاوت است. هر زمان که میخواهید چوب را دوباره بررسی کنید، همان مراحل ذکر شده در بالا باید انجام شود. قبل از اعمال رنگ مناسب آن را تمیز کنید، با آب بشویید و خنثی کنید.

پیروی از دستورالعملهای ارائه شده توسط سازندگان پوشش برای عملیات سطح چوب اصالح شده حرارتی ضروری است. هنگام استفاده باید دستورالعملهای دقیقی را که با رنگ یا لکه خاص شما ارائه میشود، دنبال کنید.

چوب ترموود یا ترمووود یک نوع چوب است که با استفاده از روشهای کامالً طبیعی مانند حرارت و بخار تولید می شود. این نوع چوب یک انتخاب بسیار محبوب برای روکش خارجی، عرشه و نما بخ حساب میآید. همچنین بهعنوان یک ماده ایده آل برای پوشش داخلی، کفپوش، مبلمان و سایر اجزای ساختمان شناخته میشود.

چوب ترموود نیز مانند انواع دیگر چوبها به رنگ آمیزی نیاز پیدا میکند. در این مطلب به بررسی نحوه رنگ چوب ترموود پرداخته شد. رنگ آمیزی یکی از بخشهای ترمیم چوب بوده و اهمیت فراوانی دارد. از این رو الزم است تا با نحوه رنگ چوب آشنایی کافی داشته و آن را بهطور صحیح و اصولی انجام دهید.

نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود

شما می توانید آخرین پروژه های ترموود اجرا شده توسط مکس وود را در این قسمت مطالعه نمایید

ترمووود محصولات گوناگونی دارد که با مراجعه به این بخش می توانید آن ها را مشاهده نمایید.

جهت اخذ نمایندگی می توانید ازطریق تماس با ما و یا با شماره 02188567624 تماس حاصل فرمایید.

نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود نحوه استفاده از رنگ چوب ترموود

چوب ترمو یا همان ترمووود یا چوب اصلاح شده حرارتی چیست؟

چوب ترمو یا همان ترمووود یک نوع چوب است که از طریق عملیات حرارتی در دمای بالا و بدون استفاده از مواد شیمیایی به دست می‌آید. این فرایند باعث تغییر خواص چوب می‌شود و آن را مقاومت‌تر و پایدارتر در برابر ترک‌ها، رطوبت و حشرات می‌کند.

چگونه چوب ترمو ضد آب می شود و مقاومت آن افزایش می یابد؟

زمانی که چوب ترمو را رنگ  کنید ترمووود ضد آب می شود و مقاومت آن افزایش پیدا می کند حتما خودتان در بازارهای ساختمانی سفر کنید و رنگ چوب ترمو مناسب را خریداری کنید . وقت خود را صرف کنید، اما 100% چیزی را که دوست دارید بدست آورید. هنگام انتخاب، باید 2-3 بسته را بازرسی بصری انجام دهید، اگر همه چیز خوب است، به احتمال زیاد کل مقدار با انحراف از تنوع بیش از 5٪ یکسان خواهد بود. همچنین باید رطوبت را اندازه گیری کنید، نباید از 15٪ تجاوز کند، هر چه کمتر، بهتر. 

رنگ چوب ترمو مخصوص کف و نما چیست ؟

تمام رنگ‌های پایه آب این مزیت را دارند که بر خلاف رنگ‌های ارگانیک که حلال آن در زیر روغن است، به سرعت خشک می‌شوند. اما آنها به شدت انبوه درخت را بالا می برند. ولی رنگ های مخصوص نما و کف رنگ ترمووود ضد سایش است و این رنگ ها آلمانی بوده مانند بریلوکس تکنوس و رمرس و پایه آن روغن می باشد.

چه نوع رنگ چوب ترمو برای دکوراسیون داخلی استفاده می شود؟

آماده سازی اولیه، استفاده از مواد رنگ آمیزی ترمووود ، استفاده از روغن، لاک یا رنگ به منظور رنگ آمیزی از چوب ترمو در داخل خانه عملاً هیچ تفاوتی با رنگ آمیزی بیرونی ندارد. اما در اینجا، در صورت تمایل، ضخامت باقیمانده رنگ خشک روی سطح چوب حیاتی نخواهد بود. بنابراین در اینجا می توانید محصولاتی با جامدات کمتر انتخاب کنید، از لاجوردهای زیبا مانند بریلوکس از تکنوس رمرس استفاده کنید. و مهمتر از همه، می توانید از رنگ های پاستلی از سایه های خاموش و روشن استفاده کنید که نمی توان آنها را در بیرون اعمال کرد.

رنگ مخصوص چوب ترمو در فضای خارجی چیست؟

بهترین چوب برای فضای خارجی ترموود فنلاندی می باشد. اما بهتر است قبل از نصب ترمووود در فضای خارجی آن را رنگ کنید. ما آسیاب اولیه را با دستگاه اکسنتریک با دانه 120-150 انجام می دهیم و اگر مواد بی کیفیت باشد ابتدا با دانه 80 و فقط با 120-150 آسیاب می کنیم. این امر به منظور یکنواخت کردن عیوب ریزش جزئی و باز کردن منافذ چوب ترمو برای چسبندگی بهتر سطح به رنگ ترمووود ضروری است.

قیمت نصب چوب ترموود چه قدر است؟

برای اطمینان از دوام و کیفیت نصب ترموود پوشش، باید از تکنولوژی پیروی کرد و همچنین زیر سازی را به درستی آماده کرد. در شرکت ما می توانید نصاب ترمووود را سفارش دهید . مونتاژ و نصب توسط افراد با دست درست انجام می شود با سالها تجربه واقعی با چوب ترمووود. آنها قبلاً ویژگی‌های درخت حرارتی را در اشیاء مختلف «مصرف کرده‌اند».

قیمت چوب ترموود فنلاندی چه قدر است؟

قیمت چوب ترمو به عوامل مختلفی بستگی دارد مانند نوع چوبی که ترموود می شود که آن چوب خام روسی ساسنا باشد یا یولکا چوب خشک کن رفته باشید یا چوب خام خیس و چوب خامی که ترمو می شود قیمت آن مشخص می شود مانند درجه کیفیت چوب که درجه 2 باشد درجه یک باشد سوپر باشد گره های آن پروانه یا گرد باشد بازی رنگ در شاخه چوب ترمو نباشد.
قیمت شاخه ای چوب ترمو فنلاندی به عوامل مختلفی بستگی دارد ما در مکس وود چوب ترمو پاک چوب ها را بعد از مولدر شدن جدا می کنیم و درجه بندی کیفیت را شکل می دهیم.

چرا از چوب ترمو وود استفاده می کنند ؟

ترموود امروزه محصول شناخته شده ای است بخصوص برای افرادی که به نوعی با چوب سر و کله دارند ، ترموود یا همان چوب ترموود به دلیل داشتن استحکام بالا و ماندگاری بالا همانند چوب های طبیعی زود دچار پوسیدگی ، تورم و خرابی در ظاهر مانند تغییر رنگ نمی شود ، البته این به این معنا نیست که چوب ترموود به هیچ نوع نگهداری نیاز ندارد ، خیر این چوب ها در واقع با عملیات حرارتی بسیار پیشرفته از چوب خام تبدیل به چوب مستحکم تر و مقاوم تری می شوند.

چرا چوب ترمو وود به رنگ هم نیاز دارد ؟

تا برای استفاده در ساخت و تولیدات مختلف مقاومت بالاتری پیدا کنند ، البته بازهم به مرور زمان چوب با توجه به علت های گوناگون مانند : تابش مستقیم خورشید ، شرایط آب و هوایی و تاثیرات محیطی ، نفوذ آب و عوامل مختلف همچنین برای احیاء رنگ و جلای اولیه احتیاج به نگهداری و تقویت دارد که رنگ ترموود این وظیفه را بر عهده دارد.

رنگ ترموود هم دنیای خاصی مانند چوب ترموود دارد ، هر کدام از این رنگ ها ویژگی های خاص خودشان را دارند ، با استفاده از این رنگ ها می توانیم هر نوع رنگ و ظاهری را به چوب ببخشیم ، جلاء و شفافیت چوب را بسیار بالاتر ببریم ، همچنین عمر و دوام چوب را افزایش دهیم.

از چه ترمووود هایی استفاده می شود؟

روف گاردن، دکوراسیون داخلی، آلاچیق و سایه بان، کفپوش چوبی فضای باز، سازه های درب و پنجره، قرنیز و راه پله، سونا و استخر، نما و سازه های زیرکار چوبی نمونه‌هایی از کاربرد ترمووود است.

چوب اولیه در ساخت ترمووود چیست و چگونه خواصی دارد؟

چوب مورد استفاده برای ساخت ترمووود، چوب درخت کاج بوده که نسبت به سایر چوب ها ساختار مقاوم و مستحکم تری دارد.

ترمووود در چه ابعادی قابل استفاده است؟

این محصول در انواع سایز تولید گشته، که با توجه به کاربرد آن قابل تغییر است.

چرا از ترمووود به عنوان یک متریال خارجی یاد می‌شود؟

ترمووود به دلیل مقاومت در برابر عوامل مخرب طبیعی، محصولی مناسب برای زیباسازی روف گاردن، باغ و ویلا می باشد.

موارد استفاده از ترمووود در دیزاین باغ ها و ویلا چیست؟

ترمووود محصولی با کیفیت برای استفاده در طراحی ویلا و انواع روف گاردن ها، آلاچیق ها و یا به عنوان کفپوش کنار استخر می باشد.

مراحل تولید ترمووود به طور کلی به چند قسم طبقه بندی می‌گردد؟

ترمووود در سه مرحله خشک کردن، حرارت دیدن و خنک کردن تولید می‌شود. 

اطلاعات تماس مکس وود

تهران،سعادت آباد، علامه جنوبی، بالاتر از کوچه ۲۸ پلاک ۸۰، ساختمان علامه،طبقه۴ واحد۴

*هدیه ویژه مکس وود. با ثبت تلفن همراه خود یک میلیون تومان تخفیف ویژه هر کدام از خدمات ما را دریافت نمایید.*

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
سبد خرید
مشاوره: 09396799084