قیمت ترموود فنلاندی

قیمت ترموود فنلاندی

برای برآورد قیمت ترموود فنلاندی چندین فاکتور را باید در نظر بگیریم زیرا چوب برای نصب و اجرا شدن به مواردی احتیاج دارد که قطعا شامل هزینه می باشد و در فاکتور نهایی شما لحاظ می گردد. در ادامه این مقاله به مفاهیم اولیه ترموود و در ادامه نحوه محاسبه قیمت خواهیم پرداخت.

ترمووود چيست؟

ترمووود یک نوع فرآیند حرارتی ای می باشد که روی چوب ها انجام گردیده تا چوب را در فضای باز و در برابر شرایط جوی متفاوت مقاوم سازد. به این صورت که این چوب وقتی در برابر شستشو، حشرات، موریانه، کپک و باکتری، باران و برف و غیره قرار گیرد مقاومت و شکل ظاهری خود را حفظ کند.

گونه ها و یا انواع چوب ترموود چیست؟

چوب هایی که طی فرآیند ترمووود قرار می گیرند معمولا از درخت کاج (pine ) و همچنین از درخت زبان گنجشک ( Ash ) می باشد .

ترموود گونه زبان گنجشک
ترموود گونه زبان گنجشک
ترموود گونه کاج
ترموود گونه کاج

چوب های پاین ( کاج ) از لحاظ ساختار چوب جز نرم چوب ها محسوب می شود به این گونه که این چوب ها خش پذیر بوده  و دارای گره پروانه ای شکل می باشد. این نوع گونه چوب به علت زیبایی گره ها ، به چوب های گره پروانه ای معروف هستند.

قیمت ترموود فنلاندی قیمت ترموود فنلاندی قیمت ترموود فنلاندی

چوب های پاین
چوب های پاین

چوب های Ash ( زبان گنجشک) از لحاظ ساختاری در طبقه سخت چوب ها قرار گرفته و ظاهر این چوب ها بدون گره و خش ناپذیر می باشد. رنگ این چوب ها به رنگ قهوه ای تیره می باشد لذا قابلیت رنگ پذیری در این نوع چوب کم است.

چوب های اش
چوب های اش

قیمت ترموود فنلاندی قیمت ترموود فنلاندی

چوب های پاین نسبت به اَش مقرون به صرفه تر بوده و به علت داشتن گره های پروانه ای و تناژ رنگ عسلی چوب،  دارای زیبایی و رنگ پذیری بیشتر می باشد ، در نتیجه در بین عموم مردم این نوع چوب نسبت به چوب اَش خواهان بیشتری دارد.

ابعاد چوب ترمو وود چیست ؟

با توجه به اینکه چوب ترمو فنلاندی عموما از مغز درخت کاج تولید و برش داده میشود در نتیجه عرضی بیش از 14 سانت نمی توان از این درخت تولید کرد ، بنابراین ابعاد چوب ترمووود در ضخامت 15 میل، 19 میل، 26 میل، 42 میل و عرض چوب ها در 42 میل ، 68 میل، 92 میل ، 117 میل و در نهایت 140 میل تولید میگردد که هر یک از این ابعاد چوب ترموود برای مکان های مختلف قابل استفاده می باشد که در پایین توضیح داده شده است .

موارد استفاده هر نوع ابعاد و یا پروفیل چوب ترمو فنلاند کجاست؟

چوب ترمووود به سه قسمت نمای داخلی، نمای بیرونی، کف و کفپوش تقسیم می گردد.

1)ضخامت ترموود 15 میل

کمترین ضخامت ترموود 15 میل می باشد که می تواند به صورت فاق و زبانه یا چهار تراش ساده باشد که معمولا برای استفاده در نمای داخلی است اگر چه که در برخی موارد معماران برای کم کردن هزینه ها از این پروفیل برای نمای بیرون استفاده میکنن اما با توجه به استاندارد های جهانی ، این پروفیل به علت پایین بودن ضخامت چوب برای فضای بیرونی مناسب نمی باشد.

فاق و زبانه Uts
فاق و زبانه Uts
ترموود 15 میل
ترموود 15 میل
چهار تراش ساده Shp
چهار تراش ساده Shp

قیمت ترموود فنلاندی قیمت ترموود فنلاندی قیمت ترموود فنلاندی قیمت ترموود فنلاندی

2) ترمووود ضخامت 19 میل

که این ضخامت در عرض های 92 میل، 117 میل در بازار عرضه می شود . که این نوع ترمووود نیز میتواند به صورت فاق و زبانه و یا چهارتراش ساده باشد و نیز این پروفیل برای نماهای بیرونی ساختمان، دور و دیوار فلاورباکس و یا هر مکانی که وزنی روی آن نباشد تعبیه شده است.

فاق و زبانه Uts
فاق و زبانه Uts
قیمت ترموود فنلاندی
ترمووود ضخامت 19 میل
چهار تراش ساده Shp
چهار تراش ساده Shp

3)ترموود کف ضخامت 26 میل

این پروفیل در عرض های 92 میل و 117 میل قابل عرضه می باشد و میتواند به صورت شیاردار و یا به صورت ساده چهارتراش اجرا گردد اما معمولا برای کنار استخر برای ایجاد اصطحکاک و عدم لیز بودن سطح از چوب شیاردار  این پروفیل استفاده میگردد ، لذا این ابعاد مناسب استفاده در کف و یا هر مکانی که وزن رویش هست مانند کف استخر ، روف گاردن، نیمکت یا صندلی مورد مصرف قرار میگیرد.

چوب دک
چوب که به صورت شیاردار که به آن (deck) گفته می شود.
ترموود کف 26 میل
ترموود کف 26 میل

4) ترمووود ضخامت 42

ضخامت های دیگر ترمووود ضخامت 42 میل بوده که در عرض های 42 میل ، 68 میل، 92 میل و در نهایت 140 میل عرضه می گردد که هر یک از این ابعاد میتواند به صورت لوور ، هندریل، نرده ، پارتیشن، آلاچیق و سقف و ستون پرگولا استفاده گردد.

ترموود 42 میل عرض 68
ترموود 42 میل عرض 68
ترموود پارتیشن
ترموود پارتیشن
ترموود 42 میل
ترموود 42 میل
ترموود آلاچیق
ترموود آلاچیق

5) کفپوش های ترمووود

کفپوش های ترمووود تایل های دکینگ 30*30 پرتابلی هستند که برای کف بکار می روند ارتفاع این تایل ها 3 سانت بوده و برای استفاده در کف مکان هایی مانند تراس ، روف، استخر و یا زیردوشی استفاده می گردد.

دکینگ 30 در 30
دکینگ 30 در 30
کفپوش های ترموود
کفپوش های ترموود

چرا با توجه به اینکه ترمووود چوب گرانی می باشد اما توصیه می شود از این چوب به جای چوب روس استفاده گردد؟

همان طور که گفته شد چوب ترموود فنلاندی با توجه به فرآیند حرارتی ای که روی آنها انجام گردیده چوب را در برابر موریانه ، حشرات، و آب و هوای سرد و بارانی مقاوم کرده و این چوب در فضای باز دارای 30 سال گارانتی دوام و ماندگاری می باشد تا در فضای بییرون تغییر ابعاد ندهد و شکل ظاهری اولیه خود را حفظ کند.

رنگ ترمووود ؟

چوب های ترمووود با توجه به فرآیند حرارتی که رویشان انجام گردیده به خودی خود به رنگ عسلی می باشد اما این رنگ فقط تا زمانی که این چوب در معرض نور آفتاب قرار نگرفته است به این رنگ باقی می ماند زیرا چوب هم هماننده باقی متریال ها در برابر نور آفتاب دچار رنگ پریدگی می شود. در نتیجه برای جلوگیری از این رنگ پریدگی چوب های ترمووود قبل از استفاده باید رنگ آمیزی شود ، این رنگ ها دراری 8 کد رنگ متنوع در طیف قهوه ای می باشد.

این رنگ ها هم به صورت جذبی بوده در نتیجه پس از رنگ آمیزی طرح، نقش و بافت چوب کاملا قابل مشاهده می باشد . حلال این رنگ ها آب می باشد .

رنگ چوب ترموود هم به صورت پایه اب هم پایه روغن تولید می گردد اما برای چوب ترمووود همیشه رنگ پایه آب پیشنهاد می شود.لازم به توضیح است رنگ های پوششی هم برای ترمووود قابل عرضه می باشد اما با توجه به اینکه این نوع رنگ طرح و بافت چوب را میپوشاند کمتر مورد استفاده قرار میگیرد.

دوام و ماندگاری چوب ها ترمووود فنلاندی و رنگ ترموود

چوب های ترموود فنلاند با توجه به فرآیند حرارتی که رویشان انجام گردیده دارای 30 سال ضمانت دوام و ماندگاری، بدون تغییر شکل ظاهری می باشد .

رنگ های ترمووود یک متریال مصرفی بوده و با توجه به شرایط آب و هوایی و بعضا تردد روی چوب های کف، شستوشوی مداوم و آفتابخور ساختمان دوام کمتری نسبت به چوب دارد و با توجه به شرایط مختلف نگهداری و جوی معمولا بین 2 تا 4 سال و در کف تا 24 ماه پیش بینی میگردد که در بعضی از موارد این مدت کمتر یا بیشتر خواهد گردید لذا پس از آن چوب ها به رنگ آمیزی مجدد نیاز دارند تا ظاهری زیبا و تمیز را به شما هدیه دهند .

قیمت ترموود فنلاندی

برای برآورد چوب ترمووود چند فاکتور را باید در نظر بگیریم چون چوب برای نصب و اجرا شدن به مواردی احتیاج دارد که قطعا شامل هزینه می باشد و در فاکتور نهایی شما لحاظ می گردد. که در زیر به این موارد اشاره شده تا برآورد واقعی تر به این متریال داشته باشیم .

  • هزینه چوب مصرفی که معمولا با توجه به ضخامت چوب متغییر می باشد .
  • هزینه رنگ ترمووود که به صورت پیش فرض 3 دست رنگ آمیزی میگردد.
  • هزینه چوب زیرسازی که با توجه به ترمووود بودن یا روس اشباع بودن آن هزینه اش متغییر می باشد .
  • هزینه پیچ های روکار و زیرکار و در صورت نیاز هزینه پروفیکس و گیره
  • هزینه اجرای چوب ها
  • هزینه اجرای آهنگری ( در صورت نیاز به آهنگری در پروژه )

تمامی این موارد در یک فاکتور چوب باید لحاظ گردد اما اگر بخواهیم به صورت میانگین فقط هزینه چوب و رنگ مصرفی را در هر ضخامت محاسبه کنیم می توانید به جدول زیر مراجعه کنید .

قیمت ترموود فنلاندی قیمت ترموود فنلاندی قیمت ترموود فنلاندی قیمت ترموود فنلاندی قیمت ترموود فنلاندی


بازه قیمتی هزینه چوب و رنگ در پروفیل های مختلف به صورت متر مربع:

قیمت چوب ترموود ضخامت 15 میل مخصوص نما داخلی980.000 تومانالی1.200.000 تومان
 قیمت ترموود ، چوب ضخامت 19 میل مخصوص نمای بیرونی1.200.000 تومانالی1.400.000 تومان
قیمت ترمووود ، چوب ضخامت 26 میل مخصوص کف و دکینگ ها1.300.000 تومانالی1.800.000 تومان
قیمت ترمو وود ، چوب ضخامت 42 میل مخصوص ستون و آلاچیق و لوور2.300.000 تومانالی2.300.000 تومان
قیمت تایل ترمووود ، تایل های 30*30 پرتابل کف1.300.000 تومانالی1.700.000 تومان

کاربردهای ترمووود :

با توجه به مقاومت بالای چوب های ترمووود در فضای باز، این چوب ها را میتوان در هر مکانی مورد استفاده قرار داد . از جمله : نمای بیرونی ، نمای داخلی، نمای ساختمان، کفپوش فضای باز ( استخر ، تراس، روف گاردن) کف پله ، هندریل ، آلاچیق، پرگولا، لوور، قرنیز ، سونا، نیمکت، نرده و حتی به عنوان میز و صندلی فضای باز قابل استفاده می باشد .

قیمت ترموود فنلاندی قیمت ترموود فنلاندی قیمت ترموود فنلاندی

معایب ترمووود :

مهمترین معایب آن از دیدگاه معماران قیمت نسبتا بالای آن و نوسان قیمت آن به علت ارزی بودن متریال می باشد ، که البته لازم به توضیح است که ترموود نسبت به کیفیتی که ارائه میکند قیمت معقولی دارد.

Projects

شما می توانید آخرین پروژه های ترموود اجرا شده توسط مکس وود را در این قسمت مطالعه نمایید

Product

ترمووود محصولات گوناگونی دارد که با مراجعه به این بخش می توانید آن ها را مشاهده نمایید.

Agents

جهت اخذ نمایندگی می توانید ازطریق تماس با ما و یا با شماره 02188567624 تماس حاصل فرمایید.

با ما در ارتباط باشید

اینستاگرام ما را دنبال نمایید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
سوالی دارین؟