قیمت ترمووود فنلاندی

قیمت ترمووود فنلاندی چگونه محاسبه می‌ شود؟

قیمت ترمووود فنلاندی

محاسبه قیمت ترمووود بسیاری از مشتریان گرامی هنگام تماس با شرکت به این مشکل برخوردن که نمی دانند چگونه متراژ مورد نیازخود را محاسبه نمایند. لذا این آموزش را در رابطه با محاسبه متراژ چوب ترمووود در سایت قراردادیم تا شما مشتریان عزیز محاسبات خود را دقیق تر انجام دهید.

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.

واحد فروش در بازار چوب ترمووود مترمربع می باشد و متریال ترمود به صورت الوارهای چوبی در متراژهای مختلف موجود می باشد. اما در ابتدای مطلب شما را با ترمووود و مزایای استفاده از آن آشنا می کنیم و پس از آن به نحوه محاسبه قیمت ترمووود می پردازیم.

قیمت ترمووود فنلاندی قیمت ترمووود فنلاندی قیمت ترمووود فنلاندی

ترمووود چیست

ترمووود نامی است که این روزها بسیار شنیده می شود و البته جزء متریال پرکاربرد قرار گرفته است. اما همچنان هستند افرادی که با چوب ترمووود و کاربرد آن آشنا نیستد. ترمووود در واقع چوب اصلاح شده طی یک فرآیند حرارتی است که در ایران و سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد و استفاده و کاربرد آن روز به روز در حال افزایش است.

پروژه درب ترمووود
پروژه درب ترمووود
پروژه درب ترمووود
پروژه درب ترمووود

البته به این نکته توجه داشته باشید که هر چوبی مناسب برای تبدیل شدن به چوب ترمو نیست. زیرا چوب پس از عملیات حرارت دهی باید شامل ویژگی ها و مزایایی شود که آن را از سایر چوب ها متمایز کند. در واقع باید گفت هر چوبی مناسب برای ترمو شدن نیست.

همانطور که کمی بالاتر اشاره شد، چوب های مناسبی که تبدیل به چوب ترمووود می شوند، شامل برخی مزایا و ویژگی هایی نسبت به سایر متریال موجود در بازار می شوند. در ادامه به برخی ازمزایا و ویژگی های ترمو اشاره می کنیم:

  •  مقاومت و دوام بالا در برابر رطوبت
  •  افزایش دوام در برابر ورود و نفوذ حشرات و قارچ‌ها که عوامل مهم آسیب وارد کردن به چوب می باشند
  • ظاهر زیبا و جذاب
  • مقاوم در برابر تغییرات آب و هوایی
  • وزن سبک و پایداری ابعادی
  • به دلیل دوام و مقاومت بالا در مقابل رطوبت و سایر شرایط محیطی نامناسب، چوب تاب نمی خورد یا شکل خود را از دست نمی دهد
  • استفاده از ترمووود نسبت به سایر متریال های موجود در بازار، زیبای و جلوه بیشتری به سازه ها می دهد و البته هزینه تعمیر و نگهداری کمتری نیز دارد.

اما در کنار این تمامی ویژگی های و مزایایی که از ترمووود گفته شد باید به قیمت بالای آن نیز اشاره کرد. همراه پارس چوب باشید تا شما همراهان عزیز را با نحوه محاسبه قیمت ترمووود و یا قیمت شاخه ترمووود آشنا کنیم.

قیمت ترمووود فنلاندی قیمت ترمووود فنلاندی قیمت ترمووود فنلاندی قیمت ترمووود فنلاندی

چرا از چوب ترمو وود استفاده میکنند ؟

ترموود امروزه محصول شناخته شده ای است بخصوص برای افرادی که به نوعی با چوب سر و کله دارند ، ترموود یا همان چوب ترموود به دلیل داشتن استحکام بالا و ماندگاری بالا همانند چوب های طبیعی زود دچار پوسیدگی ، تورم و خرابی در ظاهر مانند تغییر رنگ نمیشود ، البته این به این معنا نیست که چوب ترموود به هیچ نوع نگهداری نیاز ندارد ، خیر این چوب ها در واقع با عملیات حرارتی بسیار پیشرفته از چوب خام تبدیل به چوب مستحکم تر و مقاوم تری می شوند.

پروژه نما ترمووود
پروژه نما ترمووود
پروژه نما ترمووود
پروژه نما ترمووود

چرا چوب ترمو وود به رنگ هم نیاز دارد ؟

تا برای استفاده در ساخت و تولیدات مختلف مقاومت بالاتری پیدا کنند ، البته بازهم به مرور زمان چوب با توجه به علت های گوناگون مانند : تابش مستقیم خورشید ، شرایط آب و هوایی و تاثیرات محیطی ، نفوذ آب و عوامل مختلف همچنین برای احیاء رنگ و جلای اولیه احتیاج به نگهداری و تقویت دارد که رنگ ترموود این وطیفه را بر عهده دارد.

رنگ ترموود هم دنیای خاصی مانند چوب ترموود دارد ، هر کدام از این رنگ ها ویژگی های خاص خودشان را دارند ، با استفاده از این رنگ ها میتوانیم هر نوع رنگ و ظاهری را به چوب ببخشیم ، جلاء و شفافیت چوب را بسیار بالاتر ببریم ، همچنین عمر و دوام چوب را افزایش دهیم.

اندازه گیری چوب بر حسب متر مکعب

باید گفت از زمان استفاده ترمووود در ایران واحد متر مکعب برای بسیاری از واحد های اندازه گیری استفاده می شد،البته باید در نظر گرفت محاسبه واحد مصرف کالا در ساختمان بسیار متنوع است،مثلا در واحد های فلزی مانند تیرآهن یا میلگرد و یا دیگر مقاطع پروفیل فلزی واحد هایی مانند وزن و یا طول کاربرد دارد،زیرا مهندسین ساختمان می توانند در جهت برآورد مقدار مصرف مصالح ساختمان آنرا محاسبه و سفارش دهند.

در موارد دیگر بسته به نوع مصالح مورد نیاز واحد سفارش آن متغیر است،مثلا برای بتن متر مکعب ،تیرآهن و مقاطع پروفیل فلزی متر طول بر اساس طول شاخه فلزی که غالبا ۶ متری است،ولی برای سنگ و مصالح کف و نما واحد مطلوب برای سازندگان و طراحان معمار متر مربع است.

قیمت ترمووود فنلاندی قیمت ترمووود فنلاندی قیمت ترمووود فنلاندی

البته همانگونه که قبلا ذکر شد، قیمت ترمود بر اساس متر مکعب خصوصا در کشور فنلاند بعنوان خواستگاه اصلی ترمووود جهان بکار می رود. البته واحد متر طول هم برای چوبها و یا الوار های ترمووود شده بعد از عملیات پرداخت نیز مبنای خوبی بکار می رود. یعنی در بسیاری از موارد الوار ها بسته به سایز و میزان ضخامت بر اساس متر طول محاسبه قیمت می گردند ولی باید در نظر داشت چه از روش متر طول و چه از روش متر مکعب محاسبات ریاضی بر اساس یک قیمت واحد به نتیجه واحد می رسد.

قیمت ترموود فنلاندی
قیمت ترموود فنلاندی

قیمت هر متر مربع ترمووود

ترمووود دارای انواع مختلفی می باشد و می توان گفت دارای کیفیت های مختلفی می باشد. به همین دلیل قیمت این چوب ترمو با چوب فنلاند بسیار متفاوت می باشد. به عنوان مثال :قیمت هر متر مربع چوب ترمو ایرانی با هر متر مربع چوب ترمووود کاج فنلاندی متفاوت می باشد.

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که چرا قیمت های ایرانی با فنلاندی متفاوت می باشد. این امر تنها به دلیل این می باشد که کیفیت آن نیز باعث این امر شده و قیمت های آن را نیز دارای تفاوت نموده است.

علاوه بر این موارد شما نیز به این عامل واقف هستید که عوامل زیادی بر قیمت ترمود ها تاثیر گذار می باشد و می تواند قیمت های ترمو را تعیین نماید اما برخی از فروشگاه قیمت ترمو را بر اساس متر مربع و برخی دیگر بر اساس متر مکعب محاسبه می نمایند. این امر باعث شده هیچ کدام از چوب ترمووود فروشان نتوانند به صورت دقیق قیمت ها را اعلام نمایند.

قیمت ترمووود فنلاندی قیمت ترمووود فنلاندی قیمت ترمووود فنلاندی

عوامل موثر بر روی قیمت ترمووود

در کشور ایران یکی از مهم‌ترین عوامل موثر بر قیمت محصولات وارداتی مانند ترمووود؛ نوسانات قیمت ارز می‌باشد. از سویی عوامل موثر بر قیمت ترمو تنها متاثر از فاکتورهای تاثیرگذار داخلی نیست.

بر اساس اطلاعات عرضه شده از سوی پایگاه داده قیمت چوب Forest Market فنلاند که دارای ۲۰ سال تجربه معامله فروش ترمو چوب است؛ عوامل موثر بر قیمت ترمو را می‌توان از جمله قیمت و حجم بر اساس کلاس الوار (نوع چوب، نوع تراش و اره و..)، شرایط آب و هوایی منطقه پرورش، اندازه تراکت الوار ترمووود، کیفیت چوب و موارد دیگر دانست.

نحوه محاسبه قیمت ترمووود
نحوه محاسبه قیمت ترمووود

نحوه محاسبه قیمت ترمووود

نحوه محاسبه قیمت ترمووود در ایران طبق برآورد میزان چوب ترمود مصرفی در چوب نمای ساختمان و یا کفپوش مورد نیاز بر اساس واحد متر مربع است. بنابراین این واحد متر مربع است که در برآورد قیمت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این واحد اندازه‌گیری علی‌الخصوص مبنای محاسبات طرح‌های معماری مانند نمای ترمود و یا کفپوش می‌باشد.

فرمول محاسبه قیمت چوب ترمووود

از جمله عوامل موثر بر قیمت ترمو را می‌توان گرید یا درجه کیفی نوع چوب، تراش آن، اندازه تراکت الوار ترمووود و موارد دیگر دانست. همانطور که اشاره کردیم ترمووود‌های موجود در بازار ایران معمولا از برند فنلاندی، روسی، چینی و ایرانی می‌باشند و هر یک از این اقلام نیز دارای انواع مختلفی هستند. این تفاوت در نوع، به اصطلاح گرید نامیده ‌می‌شود. گرید محصول یکی از گزینه‌های بسیار مهم در فرمول محاسبه قیمت چوب ترمو ‌می‌باشد.

گفتنی است که سایر هزینه‌های سفارش آنقدر ناچیز خواهد بود که تفاوتی در میزان و تعداد سفارش ایجاد نمی‌کند. زیرا عمده‌ ترین اقداماتی که برای آماده‌ سازی سفارش خرید چوب ترمو توسط شرکت‌های ارائه‌دهنده ترمووود انجام ‌می‌شود؛ جستجوی آن در انبار، شمارش تعداد، بسته‌ بندی و حمل آن به محل مورد نظر مشتری است. این نیروی کار ترکیبی، صرف نظر از میزان خرید ترمووود تقریبا به یک میزان زمان نیاز دارد. بنابراین، معمولا زمان آماده‌سازی یک سفارش بزرگ در مقایسه با یک سفارش کوچک تفاوت آنچنانی برای فروشنده ندارد.

فرمول محاسبه قیمت چوب ترمووود
فرمول محاسبه قیمت چوب ترمووود

در پایان بد نیست بدانید که فرمول محاسبه قیمت ترمووود مورد نیاز در هر پروژه‌ای به کیفیت و گرید الوارها، مقدار مورد نیاز، نوع ترمووود (ایرانی یا وارداتی)، نوسانات ارز و تورم در زمان سفارش بستگی دارد. چنانچه مطمئن نیستید که دقیقا به چه نوع ترمووودی برای پروژه خود نیاز دارید؛ با کارشناسان یک شرکت معتبر تولیدکننده ترمووود مشورت کنید.

لیست قیمت ترمووود

لیست قیمت محصولات شرکت مکس وود بر پایه متر مربع و متر طول محاسبه گردیده و در صورت نیاز تماس با دفتر مرکزی می توان از آن استفاده کرد، البته با ارسال طرح و یا حتی وضع موجود پروژه و یا مواضع درخواستی برای اجرای چوب ترمووود می توان با بهره گیری از خدمات رایگان برآورد مصالح دپارتمان فنی شرکت بهره برد.

قیمت ترمووود فنلاندی قیمت ترمووود فنلاندی قیمت ترمووود فنلاندی قیمت ترمووود فنلاندی قیمت ترمووود فنلاندی قیمت ترمووود فنلاندی

شما می توانید آخرین پروژه های ترموود اجرا شده توسط مکس وود را در این قسمت مطالعه نمایید

ترمووود محصولات گوناگونی دارد که با مراجعه به این بخش می توانید آن ها را مشاهده نمایید.

جهت اخذ نمایندگی می توانید ازطریق تماس با ما و یا با شماره 02188567624 تماس حاصل فرمایید.

قیمت ترمووود فنلاندی قیمت ترمووود فنلاندی قیمت ترمووود فنلاندی قیمت ترمووود فنلاندی قیمت ترمووود فنلاندی قیمت ترمووود فنلاندی قیمت ترمووود فنلاندی قیمت ترمووود فنلاندی قیمت ترمووود فنلاندی قیمت ترمووود فنلاندی قیمت ترمووود فنلاندی قیمت ترمووود فنلاندی

چوب ترمو یا همان ترمووود یا چوب اصلاح شده حرارتی چیست؟

چوب ترمو یا همان ترمووود یک نوع چوب است که از طریق عملیات حرارتی در دمای بالا و بدون استفاده از مواد شیمیایی به دست می‌آید. این فرایند باعث تغییر خواص چوب می‌شود و آن را مقاومت‌تر و پایدارتر در برابر ترک‌ها، رطوبت و حشرات می‌کند.

چگونه چوب ترمو ضد آب می شود و مقاومت آن افزایش می یابد؟

زمانی که چوب ترمو را رنگ  کنید ترمووود ضد آب می شود و مقاومت آن افزایش پیدا می کند حتما خودتان در بازارهای ساختمانی سفر کنید و رنگ چوب ترمو مناسب را خریداری کنید . وقت خود را صرف کنید، اما 100% چیزی را که دوست دارید بدست آورید. هنگام انتخاب، باید 2-3 بسته را بازرسی بصری انجام دهید، اگر همه چیز خوب است، به احتمال زیاد کل مقدار با انحراف از تنوع بیش از 5٪ یکسان خواهد بود. همچنین باید رطوبت را اندازه گیری کنید، نباید از 15٪ تجاوز کند، هر چه کمتر، بهتر. 

رنگ چوب ترمو مخصوص کف و نما چیست ؟

تمام رنگ‌های پایه آب این مزیت را دارند که بر خلاف رنگ‌های ارگانیک که حلال آن در زیر روغن است، به سرعت خشک می‌شوند. اما آنها به شدت انبوه درخت را بالا می برند. ولی رنگ های مخصوص نما و کف رنگ ترمووود ضد سایش است و این رنگ ها آلمانی بوده مانند بریلوکس تکنوس و رمرس و پایه آن روغن می باشد.

چه نوع رنگ چوب ترمو برای دکوراسیون داخلی استفاده می شود؟

آماده سازی اولیه، استفاده از مواد رنگ آمیزی ترمووود ، استفاده از روغن، لاک یا رنگ به منظور رنگ آمیزی از چوب ترمو در داخل خانه عملاً هیچ تفاوتی با رنگ آمیزی بیرونی ندارد. اما در اینجا، در صورت تمایل، ضخامت باقیمانده رنگ خشک روی سطح چوب حیاتی نخواهد بود. بنابراین در اینجا می توانید محصولاتی با جامدات کمتر انتخاب کنید، از لاجوردهای زیبا مانند بریلوکس از تکنوس رمرس استفاده کنید. و مهمتر از همه، می توانید از رنگ های پاستلی از سایه های خاموش و روشن استفاده کنید که نمی توان آنها را در بیرون اعمال کرد.

رنگ مخصوص چوب ترمو در فضای خارجی چیست؟

بهترین چوب برای فضای خارجی ترموود فنلاندی می باشد. اما بهتر است قبل از نصب ترمووود در فضای خارجی آن را رنگ کنید. ما آسیاب اولیه را با دستگاه اکسنتریک با دانه 120-150 انجام می دهیم و اگر مواد بی کیفیت باشد ابتدا با دانه 80 و فقط با 120-150 آسیاب می کنیم. این امر به منظور یکنواخت کردن عیوب ریزش جزئی و باز کردن منافذ چوب ترمو برای چسبندگی بهتر سطح به رنگ ترمووود ضروری است.

قیمت نصب چوب ترموود چه قدر است؟

برای اطمینان از دوام و کیفیت نصب ترموود پوشش، باید از تکنولوژی پیروی کرد و همچنین زیر سازی را به درستی آماده کرد. در شرکت ما می توانید نصاب ترمووود را سفارش دهید . مونتاژ و نصب توسط افراد با دست درست انجام می شود با سالها تجربه واقعی با چوب ترمووود. آنها قبلاً ویژگی‌های درخت حرارتی را در اشیاء مختلف «مصرف کرده‌اند».

قیمت چوب ترموود فنلاندی چه قدر است؟

قیمت چوب ترمو به عوامل مختلفی بستگی دارد مانند نوع چوبی که ترموود می شود که آن چوب خام روسی ساسنا باشد یا یولکا چوب خشک کن رفته باشید یا چوب خام خیس و چوب خامی که ترمو می شود قیمت آن مشخص می شود مانند درجه کیفیت چوب که درجه 2 باشد درجه یک باشد سوپر باشد گره های آن پروانه یا گرد باشد بازی رنگ در شاخه چوب ترمو نباشد.
قیمت شاخه ای چوب ترمو فنلاندی به عوامل مختلفی بستگی دارد ما در مکس وود چوب ترمو پاک چوب ها را بعد از مولدر شدن جدا می کنیم و درجه بندی کیفیت را شکل می دهیم.

چرا از چوب ترمو وود استفاده می کنند ؟

ترموود امروزه محصول شناخته شده ای است بخصوص برای افرادی که به نوعی با چوب سر و کله دارند ، ترموود یا همان چوب ترموود به دلیل داشتن استحکام بالا و ماندگاری بالا همانند چوب های طبیعی زود دچار پوسیدگی ، تورم و خرابی در ظاهر مانند تغییر رنگ نمی شود ، البته این به این معنا نیست که چوب ترموود به هیچ نوع نگهداری نیاز ندارد ، خیر این چوب ها در واقع با عملیات حرارتی بسیار پیشرفته از چوب خام تبدیل به چوب مستحکم تر و مقاوم تری می شوند.

چرا چوب ترمو وود به رنگ هم نیاز دارد ؟

تا برای استفاده در ساخت و تولیدات مختلف مقاومت بالاتری پیدا کنند ، البته بازهم به مرور زمان چوب با توجه به علت های گوناگون مانند : تابش مستقیم خورشید ، شرایط آب و هوایی و تاثیرات محیطی ، نفوذ آب و عوامل مختلف همچنین برای احیاء رنگ و جلای اولیه احتیاج به نگهداری و تقویت دارد که رنگ ترموود این وظیفه را بر عهده دارد.

رنگ ترموود هم دنیای خاصی مانند چوب ترموود دارد ، هر کدام از این رنگ ها ویژگی های خاص خودشان را دارند ، با استفاده از این رنگ ها می توانیم هر نوع رنگ و ظاهری را به چوب ببخشیم ، جلاء و شفافیت چوب را بسیار بالاتر ببریم ، همچنین عمر و دوام چوب را افزایش دهیم.

از چه ترمووود هایی استفاده می شود؟

روف گاردن، دکوراسیون داخلی، آلاچیق و سایه بان، کفپوش چوبی فضای باز، سازه های درب و پنجره، قرنیز و راه پله، سونا و استخر، نما و سازه های زیرکار چوبی نمونه‌هایی از کاربرد ترمووود است.

اطلاعات تماس مکس وود

تهران،سعادت آباد، علامه جنوبی، بالاتر از کوچه ۲۸ پلاک ۸۰، ساختمان علامه،طبقه۴ واحد۴

*هدیه ویژه مکس وود. با ثبت تلفن همراه خود یک میلیون تومان تخفیف ویژه هر کدام از خدمات ما را دریافت نمایید.*

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
سبد خرید
مشاوره: 09396799084