استعلام قیمت ترموود!
ابعاد ترمووود

آشنایی با ابعاد ترمووود

ابعاد ترمووود

ابعاد ترمووود یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب این محصول می‌باشد. این اعداد توسط سازمان جهانی ترموود و بر اساس دسته‌بندی، تحلیل‌های مهندسی و طبق موارد مصرفی استانداردسازی شده و اندازه‌ها‌ی مشخصی مطرح گردیده است. از این سو در سراسر دنیا تولیدکنندگان ترموود موظف به رعایت سایزهای ترمووود و مشخص شده این سازمان می‌باشند. در این مقاله به بررسی انواع مقاطع چوب ترمود و توضیحاتی در مورد آنها می پردازیم.

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.

سایز استاندارد چوب ترمووود

همانطور که اشاره کردیم چوب ترموود بر اساس استاندارد مشخص شده از سوی سازمان بین‌المللی ترموود فنلاند، تمامی‌الوارها و شاخه‌ها‌ی ترموود می‌بایست بر اساس ابعاد تعریف شده به اندازه‌ها‌ی زیر باشد.

رنگ-مخصوص-تایل-ترموود
رنگ-مخصوص-تایل-ترموود

ترمووود مقطع SHP (چهار تراش)

این نوع از ترمووود، در واقع دارای ضخامت‌های 16، 19، 26، 42 میلی متر است که در عرض‌های مختلف و متناسب با آن ضخامت تولید می‌شوند. ضخامت‌های 16، 19، 26 میلی متر دارای عرض‌های 92، 117، 135، 140میلی متر هستند و ترمو چوب با ضخامت 42 میلی متر در عرض‌های 42، 68، 92، 135، 140و 180 میلی‌متر تولید می‌شوند.

ابعاد ترمووود ابعاد ترمووود ابعاد ترمووود ابعاد ترمووود

شایان ذکر است این نوع ترمووود در نمای داخلی ساختمان، نمای بیرونی ساختمان، تابلو، کف و… مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ترمووود مقطع SHP (چهار تراش)
ترمووود مقطع SHP (چهار تراش)

ترمووود مقطع UTV (کام و زبانه)

این نوع الوار ترموود دارای فاق و زبانه بوده و ابعاد آن در این مقطع 16 الی 19 میلی‌متر می‌باشد. از این رو فقط برای دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان از آن استفاده می‌شود. این مقاطع در اکثر موارد در ضخامت 19 میلی متر تولید می‌شوند و تولید این مقاطع در ضخامت 16 میلی‌متر نیز ممکن است اما توصیه نمی‌شود.

ابعاد ترمووود ابعاد ترمووود ابعاد ترمووود ابعاد ترمووود

ترمووود مقطع UTS (فاق و زبانه)

این نوع ترمووود همانند ترموود مقطع UTV بوده و تمام خصوصیات آن را نیز دارا می‌باشد. با این تفاوت که ترمووود مقطع UTS در ناحیه نری آن به شکل زاویه باز نیست؛ بلکه به شکل زاویه قایم و نود درجه می‌باشد. ابعاد ترمووود UTS نیز در ضخامت‌ها‌ی  16 میلی‌متر تا 20 میلی‌متر می‌باشد.

ترمووود مقطع UTS
ترمووود مقطع UTS

ترمووود مقطع DECK

ترموود دک هم به صورت چهار تراش (SHP) و هم به صورت شیاردار به جهت کف‌‍سازی محوطه‌ها‌ی باز بیشتر کاربرد دارد. پیشنهاد می‌شود با توجه به میزان رفت و آمد و فشاری که ممکن است بر روی این الوارهای کف وارد شود؛ از ترمووود گونه عش که دارای استحکام بالاتری است به این منظور استفاده کنید.

ترمووود مقطع DECK
ترمووود مقطع DECK

طول شاخه ترمووود

از نظر طول ابعاد شاخه های ترمود شامل 270 و 300 و 330 و 360 و 390 و 420 و450 و 480 و 510 و 540 و 570 سانتی متر است. طول شاخه های ترمووود 30 سانت به 30 سانت افزایش می یابد. همیشه همه طول ها موجود نمی باشد و لازم است قبل از محاسبه از ابعاد موجود استعلام بگیرید.

محاسبه متراژ چوب ترمووود

همانطور که می‌دانید واحد فروش ترموود بر اساس مترمربع می‌باشد و از این رو ترمووود به صورت الوارهای چوبی در متراژهای مختلف موجود می‌باشد.

بنابراین لازم است تا برای محاسبه مقدار چوب ترمووود مورد نیاز برای استفاده در هر فضا، مقدار مساحت طبق واحد مترمربع محاسبه شود. به این منظور به جهت محاسبه مساحت باید طول و عرض فضای مورد نظر را در هم ضرب کنید. بر همین منوال برای محاسبه مترمربع متراژ مورد نیاز چوب نما، عرض چوب و طول شاخه نیز حائز اهمیت است.

فرمول محاسبه متراژ ترموود برحسب مترمربع عبارت است از:

تعداد شاخه * طول شاخه * عرض چوب ÷ 1000

نکته: ضخامت چوب ترموود رابطه مستقیمی با قیمت چوب ترموود دارد. به این ترتیب هرچه ضخامت الوار بیشترشود؛ قیمت آن بالاتر می‌رود.

استانداردهای چوب ترموود
استانداردهای چوب ترموود

بررسی استانداردهای چوب ترموود

چوب ترموود توانست در چند سال اخیر بسیاری از نیازهای تغییر دکوراسیون و طراحی و دیزاین نمای ساختمان و حتی داخل ساختمان را برطرف کند. اما باید مهمترین ویژگی ترموود را کیفیت و استاندارد بودن این محصول اشاره کرد و دانست که ترموود را برای هر طراحی می توان مورد استفاده قرار داد.

ترمووود با توجه به شرایط استاندارد برای محیط کاملا مقاوم می باشد و روز به روز بر مقاوم سازی این محصول وقت گذاشته می شود، اما باید دانست ماهیت این محصول از چوب می باشد و حس چوب را کامل منتقل می کند.

خرید آنلاین ترمووود

ما در مجموعه بزرگ مکس وود به عنوان نماینده رسمی چوب های ترمووود فنلاند، برترین و با کیفیت ترین محصولات را  تولید و به بازار ارائه می دهیم. ما در این مجموعه بزرگ با هدف تامین نیازهای مشتری، ارائه خدمات با کیفیت و متمایز و حفظ رابطه بلند مدت برد برد شروع به کار نموده ایم و با بکارگیری نیروهای متعهد و با سابقه موفق به ایجاد خانواده ای بزرگ از مشتریان نموده ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ابعاد ترمووود ابعاد ترمووود ابعاد ترمووود ابعاد ترمووود ابعاد ترمووود ابعاد ترمووود

شما می توانید آخرین پروژه های ترموود اجرا شده توسط مکس وود را در این قسمت مطالعه نمایید

ترمووود محصولات گوناگونی دارد که با مراجعه به این بخش می توانید آن ها را مشاهده نمایید.

جهت اخذ نمایندگی می توانید ازطریق تماس با ما و یا با شماره 02188567624 تماس حاصل فرمایید.

ابعاد ترمووود ابعاد ترمووود ابعاد ترمووود ابعاد ترمووود ابعاد ترمووود ابعاد ترمووود

چوب ترمو یا همان ترمووود یا چوب اصلاح شده حرارتی چیست؟

چوب ترمو یا همان ترمووود یک نوع چوب است که از طریق عملیات حرارتی در دمای بالا و بدون استفاده از مواد شیمیایی به دست می‌آید. این فرایند باعث تغییر خواص چوب می‌شود و آن را مقاومت‌تر و پایدارتر در برابر ترک‌ها، رطوبت و حشرات می‌کند.

چگونه چوب ترمو ضد آب می شود و مقاومت آن افزایش می یابد؟

زمانی که چوب ترمو را رنگ  کنید ترمووود ضد آب می شود و مقاومت آن افزایش پیدا می کند حتما خودتان در بازارهای ساختمانی سفر کنید و رنگ چوب ترمو مناسب را خریداری کنید . وقت خود را صرف کنید، اما 100% چیزی را که دوست دارید بدست آورید. هنگام انتخاب، باید 2-3 بسته را بازرسی بصری انجام دهید، اگر همه چیز خوب است، به احتمال زیاد کل مقدار با انحراف از تنوع بیش از 5٪ یکسان خواهد بود. همچنین باید رطوبت را اندازه گیری کنید، نباید از 15٪ تجاوز کند، هر چه کمتر، بهتر. 

رنگ چوب ترمو مخصوص کف و نما چیست ؟

تمام رنگ‌های پایه آب این مزیت را دارند که بر خلاف رنگ‌های ارگانیک که حلال آن در زیر روغن است، به سرعت خشک می‌شوند. اما آنها به شدت انبوه درخت را بالا می برند. ولی رنگ های مخصوص نما و کف رنگ ترمووود ضد سایش است و این رنگ ها آلمانی بوده مانند بریلوکس تکنوس و رمرس و پایه آن روغن می باشد.

چه نوع رنگ چوب ترمو برای دکوراسیون داخلی استفاده می شود؟

آماده سازی اولیه، استفاده از مواد رنگ آمیزی ترمووود ، استفاده از روغن، لاک یا رنگ به منظور رنگ آمیزی از چوب ترمو در داخل خانه عملاً هیچ تفاوتی با رنگ آمیزی بیرونی ندارد. اما در اینجا، در صورت تمایل، ضخامت باقیمانده رنگ خشک روی سطح چوب حیاتی نخواهد بود. بنابراین در اینجا می توانید محصولاتی با جامدات کمتر انتخاب کنید، از لاجوردهای زیبا مانند بریلوکس از تکنوس رمرس استفاده کنید. و مهمتر از همه، می توانید از رنگ های پاستلی از سایه های خاموش و روشن استفاده کنید که نمی توان آنها را در بیرون اعمال کرد.

رنگ مخصوص چوب ترمو در فضای خارجی چیست؟

بهترین چوب برای فضای خارجی ترموود فنلاندی می باشد. اما بهتر است قبل از نصب ترمووود در فضای خارجی آن را رنگ کنید. ما آسیاب اولیه را با دستگاه اکسنتریک با دانه 120-150 انجام می دهیم و اگر مواد بی کیفیت باشد ابتدا با دانه 80 و فقط با 120-150 آسیاب می کنیم. این امر به منظور یکنواخت کردن عیوب ریزش جزئی و باز کردن منافذ چوب ترمو برای چسبندگی بهتر سطح به رنگ ترمووود ضروری است.

قیمت نصب چوب ترموود چه قدر است؟

برای اطمینان از دوام و کیفیت نصب ترموود پوشش، باید از تکنولوژی پیروی کرد و همچنین زیر سازی را به درستی آماده کرد. در شرکت ما می توانید نصاب ترمووود را سفارش دهید . مونتاژ و نصب توسط افراد با دست درست انجام می شود با سالها تجربه واقعی با چوب ترمووود. آنها قبلاً ویژگی‌های درخت حرارتی را در اشیاء مختلف «مصرف کرده‌اند».

قیمت چوب ترموود فنلاندی چه قدر است؟

قیمت چوب ترمو به عوامل مختلفی بستگی دارد مانند نوع چوبی که ترموود می شود که آن چوب خام روسی ساسنا باشد یا یولکا چوب خشک کن رفته باشید یا چوب خام خیس و چوب خامی که ترمو می شود قیمت آن مشخص می شود مانند درجه کیفیت چوب که درجه 2 باشد درجه یک باشد سوپر باشد گره های آن پروانه یا گرد باشد بازی رنگ در شاخه چوب ترمو نباشد.
قیمت شاخه ای چوب ترمو فنلاندی به عوامل مختلفی بستگی دارد ما در مکس وود چوب ترمو پاک چوب ها را بعد از مولدر شدن جدا می کنیم و درجه بندی کیفیت را شکل می دهیم.

چرا از چوب ترمو وود استفاده می کنند ؟

ترموود امروزه محصول شناخته شده ای است بخصوص برای افرادی که به نوعی با چوب سر و کله دارند ، ترموود یا همان چوب ترموود به دلیل داشتن استحکام بالا و ماندگاری بالا همانند چوب های طبیعی زود دچار پوسیدگی ، تورم و خرابی در ظاهر مانند تغییر رنگ نمی شود ، البته این به این معنا نیست که چوب ترموود به هیچ نوع نگهداری نیاز ندارد ، خیر این چوب ها در واقع با عملیات حرارتی بسیار پیشرفته از چوب خام تبدیل به چوب مستحکم تر و مقاوم تری می شوند.

چرا چوب ترمو وود به رنگ هم نیاز دارد ؟

تا برای استفاده در ساخت و تولیدات مختلف مقاومت بالاتری پیدا کنند ، البته بازهم به مرور زمان چوب با توجه به علت های گوناگون مانند : تابش مستقیم خورشید ، شرایط آب و هوایی و تاثیرات محیطی ، نفوذ آب و عوامل مختلف همچنین برای احیاء رنگ و جلای اولیه احتیاج به نگهداری و تقویت دارد که رنگ ترموود این وظیفه را بر عهده دارد.

رنگ ترموود هم دنیای خاصی مانند چوب ترموود دارد ، هر کدام از این رنگ ها ویژگی های خاص خودشان را دارند ، با استفاده از این رنگ ها می توانیم هر نوع رنگ و ظاهری را به چوب ببخشیم ، جلاء و شفافیت چوب را بسیار بالاتر ببریم ، همچنین عمر و دوام چوب را افزایش دهیم.

از چه ترمووود هایی استفاده می شود؟

روف گاردن، دکوراسیون داخلی، آلاچیق و سایه بان، کفپوش چوبی فضای باز، سازه های درب و پنجره، قرنیز و راه پله، سونا و استخر، نما و سازه های زیرکار چوبی نمونه‌هایی از کاربرد ترمووود است.

چوب اولیه در ساخت ترمووود چیست و چگونه خواصی دارد؟

چوب مورد استفاده برای ساخت ترمووود، چوب درخت کاج بوده که نسبت به سایر چوب ها ساختار مقاوم و مستحکم تری دارد.

ترمووود در چه ابعادی قابل استفاده است؟

این محصول در انواع سایز تولید گشته، که با توجه به کاربرد آن قابل تغییر است.

چرا از ترمووود به عنوان یک متریال خارجی یاد می‌شود؟

ترمووود به دلیل مقاومت در برابر عوامل مخرب طبیعی، محصولی مناسب برای زیباسازی روف گاردن، باغ و ویلا می باشد.

موارد استفاده از ترمووود در دیزاین باغ ها و ویلا چیست؟

ترمووود محصولی با کیفیت برای استفاده در طراحی ویلا و انواع روف گاردن ها، آلاچیق ها و یا به عنوان کفپوش کنار استخر می باشد.

مراحل تولید ترمووود به طور کلی به چند قسم طبقه بندی می‌گردد؟

ترمووود در سه مرحله خشک کردن، حرارت دیدن و خنک کردن تولید می‌شود. 

اطلاعات تماس مکس وود

تهران،سعادت آباد، علامه جنوبی، بالاتر از کوچه ۲۸ پلاک ۸۰، ساختمان علامه،طبقه۴ واحد۴

*هدیه ویژه مکس وود. با ثبت تلفن همراه خود یک میلیون تومان تخفیف ویژه هر کدام از خدمات ما را دریافت نمایید.*

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
سبد خرید